Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nájemní smlova

Dobry den jsem Andrea a chtěla bych se optat .vas.. bydlím v harzonce .drahe.. majitel garzonky mi nedovoluje přihlášeni trvalého pobytu.i když vi ze nepatrim mezi dlužníky tudiš nemusí mit obavy. A je novy zakon od 2019 'ze i bez jeho svolení si muzu dat na ten byt trvaly pobyt. . Je mozne aby mě třeba byhodil z bytu.?? I kdyz mamsmlouvu platnou jeste na 6 měsíců...?? Dekuji za odpověď

Každý může dělat to, co mu zákon dovolí.
Vy si můžete požádat o trvalý pobyt na úřadě, po předložení nájemní smlouvy. Majitel Vás nemůže z tohoto důvodu vyhodit z bytu. Může neprodloužit nájemní smlouva na další období.
Možná by to chtělo přesvědčit majitele, že trvalým pobytem mu nic nehrozí.