Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Záškoláctví

Dobrý den, chtěl bych se zeptat syn mé přítelkyně chodil přibližně 1 měsíc za školu a škola jí to sdělila až po měsíci že její syn chodí za školu.
Došel jí dopis aby se dostavila na ODSPOD na sociálku ke kurátorovi a teď se bojí, že jí syna vemou a dají ho do pasťáku a přítelkyni zavřou do vězení.
Jejímu synovi je 14 let.

Tak se chci zeptat jak to je.

Moc si Vážím Vašich názoru a rad.

Děkuji za odpověď

Oboje řešení je velmi extrémní a to vězení je víc než nepravděpodobné. V první řadě bude muset podat na sociálce nějaký vysvětlení a pak budou asi nějakou dobu pod dohledem.
Od školy je poněkud netaktní, že rovnou kontaktovali OSPOD a ne rodiče. Tak nějak bych řekl, že tam bude něco špatně, buď je to hodně mizerná škola, nebo máma toho kluka má už se školou poněkud zhoršený vztah. Určitě to nebude první průser, jinak by jí necvakaly půlky.

Parchant vyfasuje neospravedlnené hodiny, trojku z mravouky na vysvedčenie ak sa spamätá a začne chodiť po vyťahaní za uši zákonným rodičom normálne do školy. To je všetko aj v prípade, ak by škola vec hlásila obci ako priestupok, prípadne OČTK (fízlom), ako tr.skutok. Fízli by vec prešetrili a vrátili nazad obci ako priestupok k občiansko právnemu prejedaniu veci.

Už to chlapče vydrž v školskej lavici do veku právnej zodpovednosti za svoje skutky, tj. 15 rokov odžitého života.