Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poplatek u soudu za výmaz z rejstříku

Zdravím,

měl bych stručnou otázku: jsem členem rozhodčí komise v neziskové organizaci a chci úplně skončit v organizaci a složit mandát. Zvažuji, že se obrátím na soud, mám již přípravenou písemnou žádost o výmaz z registru spolků i s odůvodněním, už jen pouze odeslat, ale nevím, jestli se tam platí nějaký poplatek, případně kolik.

Díky za info.

M. K.

Za veškeré „aktivity“, které jsou u soudu provedeny se platí poplatek. Například vstup do jednacího řízení stojí 1 000 Kč. Samotné řízení pak může stát několik desítek tisíc korun, ale částky se obvykle pohybují spíše v řádech set/tisíc korun.