Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trvalý pobyt na kolejích kvůli rezidentní kartě

Dobrý den, bydlím na kolejích v centru Ostravy, nejblíže kde můžu zaparkovat zadarmo je 15 minut chůze. Chtěl bych se zeptat, zda by bylo možné si zřídit trvalý pobyt na adresu kolejí. (mám ubytovací smlouvu-tu potřebuju k přihlášení pobytu, který potřebuji k vyřízení residentní parkovací karty). Kdybych vlastnil residentní kartu, mohl bych parkovat přímo před kolejemi. Děkuji

Promiň, jsem z malé obce, tady jsme zvyklí že si auto necháme před barákem a netáhneme se s nákupem 15 minut. Mám pocit, že nepotřebuju ničí povolení podle zákona, že stačí předložit na úřadu nájemní smlouvu. Můj dotaz je, zda místo nájemní smlouvy postačí smlouva o ubytování, zda je to to stejné.

Odkdy je potřeba povolení majitele. Člověk je povinný sdělit úřadům adresu, na které je dostupný.
Já bych čekal jiné problémy. Pokud budeš mít trvalý pobyt v daném městě (klidně i na kolejích), ztratíš na kolej nárok (co si vzpomínám, lidi z bližšího okolí si naopak psali pobyt k babičkám na šumavě a podobně, aby na koleje měli nárok).
Další věcí je ubytovací stipendium (pokud to ještě existuje), na něj byl nárok, pokud člověk dojížděl z jiného kraje a bylo to nějak odstupňované, ze středočeského kraje (klidně první vsi za prahou) bylo nejmíň, lidi z druhého konce republiky dostávali víc. I tak to byly vtipné částky (600 korun na semestr).