Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem proč při zakládní učtu nesmím být americká osoba

proč při zakládní učtu nesmím být americká osoba - prohlášení - proč to musí být . Resp proč to vyžadují vědět (a potvrdit že nejsem ) jen některé

Za další - proč některé banky chtějí znát vzdělání, obor, odhad příjmů a zdroj příjmů a jiné opět ne.

A poslední věc, proč některé banky chtějí při online zakládní scan fotky, a dokonce scan OP!!! A jiné pouze číslo OP (s tím že na pobočce se scanuje)

Obojí platí při zakládání účtu online (nevím jak se te věci změní při zakládání osobně)

Určitě můžeš být "americká osoba" (přesněji asi osoba, která má na USA ekonomickou vazbu). Je to potřeba udat proto, že USA si vymínily, že naše banky je musí informovat o účtech jejich daňových poplatníků. Takže pokud třeba v USA podnikáš či pracuješ, při zakládání účtu v české bance to musíš oznámit.

Že im naši eštébáci, grázli, skomunizovaní boľševici, tj. úspešní oligarchovia veľkopodnikateľia rodení po 1989, ako huby po daždi, šikovní poľitici preverení, kvasení KGB_NKVD_FSB_MIGMO mafiou zlodejov a vrahov z CCCP, nevadia. Je podľa zákona o bankách velice divnô.