Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zabavení majetku exekutorem.

Mám např. 10 tis dluh a televizi, kterou jsem si před rokem koupil za 15 tisíc. Když mi ji exekutor zabaví, tak jakou částku tím pokryje? Jsou na to nějaké tabulky apod. kde bych mohl zjistit, jakou hodnotu má zabavený majetek (a tím pádem, jakou část dluhu mi třeba pokryje ona televize?)

U takového spotřebního zboží o tom dost pochybuju. Slyšel jsem někde, že se uvažuje (jako vyvolávací cena) třetina. Ale jestli u u spotřebního zboží, které má prakticky nulovou hodnotu to nevím.

U exekuce které dělá např. finanční úřad se cena televize odhadne a vyvolávací cena je jedna třetina odhadní ceny. Pak záleží jak dražba probíhá jelikož je hodně variant (zda je jeden či víc zájemců, nebo jsou domluveni, nebo to exekutor potřebuje pro svého známého nebo pomocí nastrčené osoby pro sebe). Ale jak tady psal Karel pokud vyděláváš a pracuješ tak půjdou spíš po hotovosti z platu. Varianta se zabavením majetku přichází když žiješ na sociálních dávkách nebo se nějakému známému exekutora hodí tvůj majetek např. nemovitost, veterán, obraz, starožitnost atd.