Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vdovsky dochodok odvolanie

Dobry vecer, potreboval by som radu, existuje narok na vdovsky dochodok manzelky, ak je s byvalym manzelom rozvedena, ale manzel mal v case rozvodu demenciu? Od rozvodu uplynuli uz 4 roky, manzel zomrel vlani, je rozvod pravne napadnutelny a existuje nejaka zakonna moznost, ze by bolo jej ziadosti vyhovene? Platia sa sudne poplatky v takomto pripade? Dakujem

IMHO tazateli jde o to,aby se ten rozvod prohlásil za neplatný,takže by to byl pořád manžel a ona pak vdova.Tohle ale žádný soud přezkoumávat nebude,zvláště když protistrana již nežije a nelze najít nové důkazy.Když proběhl rozvod,zřejmě ten dotyčný vnímal,o co jde.Lékařskou zprávu taky nepůjde revidovat bez možnosti nového vyšetření.Takže "vdova" má asi smůlu,nic z toho nevytluče.

Retroaktívne demenciu nezistí nikto, svedkovia sú platní, ako mŕtvemu zimník.

Obč.zákonník pozná trojročnú, premlčaciu lehotu v prípade, ak bol pacoš uznaný v čase plného zdravia za zdravotne postihnutého alebo nebol v čase jeho života vydaný právoplatný, vykonateľný rozsudok o jeho zdraví ktorého premlčanie je v prípade občiansko-súdneho rozhodnutia desať rokov.

(stavím sa, že sa jedná o zdochutého, milicionárskeho, eštébáckeho, policajského fízla kvaseného v známom indiánskom údolí Dutých hláv alebo o parazita lampasáka, sudcu, prokurátora, vskutku vospolok ansábel, hnoj zbytočných lúzerov pre spoločnosť).