Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spravni rada

Zdravim... Chci se zeptat... Muze vzniknout nejaka odpovednost v ruceni osobe, ktera je spravni radou v akciovce, o jednom statutarnim rediteli, ktera nikdy nic nepodepsala, ani nedostala zadnou odmenu, byla pouze "dosazena" protoze to zakon chce (podepsana pouze dohoda o tom, ze se osoba stala spravnim radou)

Tématu nerozumím, ale na netu lze vyhledat např. diplomovou práci od Matyáše Mosky - Odpovědnost orgánů akciové společnosti z roku 2016. Je napsána na Plzeňských právech ale snad už tam je pořádek. Že si nic nepodepsal nic neřeší, jelikož máš vyvíjet aktivitu sám, aby společnost dobře pracovala.