Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Souprava do 3,5T

Dobrý den, stala se mi nemilá věc. Půjčil jsem si z půjčovny vozík ( podvalník), který půjčovna půjčuje běžně na řidičský průkaz skupiny B a je tak i uvedeno ve smlouvě. Jako argument že mohu tento vozík táhnout byl dokument z ministerstva dopravy, kde je jasně uvedeno, že se vychází z váhy okamžité ( tzn. To co je naloženo ). Dokument je z roku 2019. Zastavila mne policie ČR a tvrdila že jsem spáchal přestupek, že se vychází z největší techniky přípustné hmotnosti. Teď mne čeká správní řízení, kde mi podle policie hrozí 25 000 Kč- 50 000 Kč a rok až dva zákazu řízení. Jsem živnostník a ztráta řidičského průkazu je pro mne likvidační. Můžu se nějak v tomto případě bránit?
Děkuji.

Věřte policie a zákonu. Páč za autem s "Béčkem" můžete táhnout i těžsí vozík, ale celkově nesmíte mít nad 3500Kg, přesně jak je napsáno v zákoně 361/2000.
Bránít se můžete jen dobrým právníkem, který najde nějakou chybu v proceduře policistů, nikoliv z porušení předpisu, který jste spáchal.

B jsou zařazena motorová vozidla svýjimkou vozidel uvedených vpísmenech a) až e), jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3500 kg, snevýše 8 místy ksezení kromě místa řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3500 kg nebo vpřípadě rozšíření rozsahu nepřevyšuje 4250 kg,

Prosím, vidíte POVOLENÁ nikoliv skutečná?
Neznalost neomlouvá.