Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba plotu a nemožnost domluvy se sousedem

Zdravím,zajímalo by mě ,jak postupovat ,když soused odmítá nějak řešit stavbu nového plotu.Já jsem v minulém roce financoval stavbu plotu jak z pravé tak levé strany .tuším ,že dříve platilo ,že z pravé strany je plot váš.Co je však plot za barákem tak ten je již v hrozném stavu ,postavený v 60.letech ze dřeva.Vše prohnilé polámené ,psi tady volně běhají.....Tak jsem kontaktoval souseda,pozemek zakoupil asi před 5 lety asi jako investici nebo že na parcele jednou pro děti postaví bydlení...těžko říct viděl jsem ho jednou v životě.Nyní jsem ho kontaktoval a on plot odmítá stavět ,že nyní to není jeho priorita.Plot má délku asi 50m takže investice nebude nikterak zanedbatelná.zajímalo by mě jak nyní postupovat ,jestli jsou nějaké pravní metody jak majitele pozemku donutit ke stavbě plotu.navíc všude jsou na našem pozemku větve a zanedbané keře z jeho pozemku....díky

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Normálně plot postav sám o metr dál na jeho pozemku, po pár letech jsi ten metr vydržel v dobé víře…
osobne 17.11.2019 08:10
osobne
Na toto zabudni, dobru vieru a vydrzanie si mohol uplatnovat pri pozemkoch neznamych majitelov a pri…
fleg 17.11.2019 20:45
fleg
Přečti si raději ten odkaz, vydržení může být nejen řádné s lhůtou 10 let, ale i mimořádné, tam je l…
osobne 17.11.2019 20:51
osobne
Rozhoduje o tom soud a tak jednoduché to není. Moje právnička vždy při otázce jak to dopadne mi řekn…
nerady 17.11.2019 21:21
nerady
Pozeram, ze asi mam rovnaku pravnicku...moja hovori to iste. Navyse doplnim ese jedno...moja zaroven…
fleg 18.11.2019 10:11
fleg
Přece nebude říkat, že je zvyklá u soudu jen prohrávat, bude raději své prohry svádět na špatné soud…
osobne 18.11.2019 21:45
osobne
Díky moc za odkaz! :beer: poslední
L-Core 19.11.2019 08:39
L-Core

Na toto zabudni, dobru vieru a vydrzanie si mohol uplatnovat pri pozemkoch neznamych majitelov a pri nejakych historickych "krivdach", ked hranice pozemku boli inde ako boli zakreslene na katastralnej mape.
Toto, co mu radis sa skonci tym, ze ten plot by musel po tom co to sused zisti zburat.

Přečti si raději ten odkaz, vydržení může být nejen řádné s lhůtou 10 let, ale i mimořádné, tam je lhůta 20 let. Podmínkou vydržení vlastnictví je poctivý úmysl, který však držitel nemusí u soudu prokazovat. Soud po 20 letech držení předpokládá, že držba je poctivá, leda by případná protistrana prokázala opak. Prostě postavíš plot na sousedově pozemku a pokud si toho soused 20 let nevšímá, má smůlu.

Rozhoduje o tom soud a tak jednoduché to není. Moje právnička vždy při otázce jak to dopadne mi řekne hoď si korunou. Citace její odpovědi: Před rokem 1990 jsem na 85% až 90% odhadla výsledek nyní si to nikdy netroufám říci. Pro vás stačí, když si přečtete noviny např. pani Nečasová dříve Nagyová, jak to začalo a jak to skončilo.

Pozeram, ze asi mam rovnaku pravnicku...moja hovori to iste.
Navyse doplnim ese jedno...moja zaroven tvrdi, ze postupnost smerom hore, logika sudnych rozhodnuti kriva...cize okresne su este ako tak ok, krajske su uz vyrazne horsie a Najvyssi sud je uplne odveci.
Inymi slovami najlepsi sudcovia robia na tych najnizsich sudoch, kde netreba automaticky uplacat alebo mat znamosti.

Přece nebude říkat, že je zvyklá u soudu jen prohrávat, bude raději své prohry svádět na špatné soudce. Nevím jak u vás na Slovensku, ale u nás v ČR existuje čistě statistický projekt, kde se dá ověřit úspěšnost advokáta před třemi vrcholnými soudy. Většina z nich jsou jen velmi neúspěšní advokáti, kterým bývá zamítán skoro každý opravný prostředek. Ze statistik mimo jiné plyne, že průměrný advokát se ke třem vrcholným soudům obrací v 75 % případů zbytečně. Pouze 1 ze 7 advokátů podal více věcně projednaných dovolání, kasačních stížností a ústavních stížností, než těch odmítnutých. Můžete si tam ty své chytré advokátky prolustrovat: oadvokatech.ospravedlnosti.cz

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru