Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podpis na dodatku ke smlouvě

Ahoj, měl bych dotaz ohledně nevyžádaného dodatku ke smlouvě o poskytování služeb elektronických komunikací.

Minulý týden jsem přešel k O2 na nový tarif pro 2 čísla. Na místě jsem podepsal smlouvu s částkou na 1349,- Kč měsíčně. Smlouvu s podpisem mám ke stažení v administraci O2. Dnes jsem po nakouknutí do administrace viděl částku asi o 150 Kč vyšší a našel jsem v dokumentech "Dodatek ke smlouvě o poskytování služeb elektronických komunikací", který mi mění TV balíček o třídu výš což je těch 150,- Kč. O žádnou změnu jsem nežádal a po telefonátu s infolinkou došlo k opravě (v době podpisu dodatku jsem byl na druhé straně Moravy). Ale nechápu, jak mi mohl být vystavený dodatek, o který jsem nežádal a hlavně který jsem nepodepsal - viz příloha. Na infolince mi tvrdil, že dodatek může být podepsaný jen jednou stranou, je to vůbec legální? Předem díky za odpověd.

[88499-vystrizek-jpg]

Předmět Autor Datum
Především by tě měli o dodatku a změně ceny informovat a nabídnout možnost ukončení, pokud nesouhlas…
Prasak 27.11.2019 09:41
Prasak
Dodatok kludne moze byt podpisany jednou stranou ak je take ujednanie v normalnej zmluve. Silne vsak… poslední
fleg 27.11.2019 12:12
fleg

Především by tě měli o dodatku a změně ceny informovat a nabídnout možnost ukončení, pokud nesouhlasíš. Takto to dělá UPC, pokud zvedají ceny - buď to akceptuješ a budeš platit víc, nebo můžeš okamžitě ukončit smlouvu. Takto svévolná změna určitě v pořádku není.

Dodatok kludne moze byt podpisany jednou stranou ak je take ujednanie v normalnej zmluve.
Silne vsak pochybujem, zeby tam take nieco dali, pretoze takato zmluva znevyhodnuje jednu stranu a je pravne napadnutelna. Kazda zmluva by mala totizto zachovavat rovnost stran,

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru