Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proplacení zdravotní péče v zahraničí

V zahraničí jsem musel být ošetřen u lékaře kvůli menšímu zranění, ošetření jsem zaplatil na místě v hotovosti. Měl jsem uzavřeno cestovní pojištění.

Mohu požádat o proplacení nákladů na ošetření zároveň z cestovního pojištění i z povinného zdravotního pojištění?

Zdravotní pojišťovna uhradí pouze náklady na neodkladnou zdravotní péči v cizině, a pouze do výše stanovené pro úhradu takové péče na území ČR. Čili pokud to nebyla neodkladná zdravotní péče, nebo pokud jsi platil víc, než se hradí v ČR, tak nahlásit komerční pojišťovně škodní událost z cestovního pojištění.