Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Atestace kosmetiky

Dobrý den, chtěli bychom otevřít obchod s parfemovanymi mýdly. Dočetl jsem se že na domácí vyráběna mýdla se vztahuje povinnost atestace každého produktu. Chci se zeptat, jestli to stejné platí, pokud pořídím již atestovanou mýdlovou hmotu od nějakého dodavatele a následně do ní přimíchám atestovanou vůni.

Budu muset i takové mýdlo dále atestovat, nebo stačí dokázat že obě použité suroviny mají atestaci a nejsou pro pokožku závadné. Dále by mne zajímalo jestli musím mít speciální místnost na tvorbu takových mýdel. Nikde jsem se nedočetl jestli potřebuju speciální prostory pouze pro přidávání esencí (Esencemi myslím opravdu atestované vůně v lahvičkách). Předem děkuji za odpovědi.

Mám kamarádku která dělá mýdla, ale ta si dělá vlastní mýdlovou hmotu i esence, takže tam je nutnost atestace i prostoru pochopitelná. Každopádně ani ona mi nedokázala poradit jak by to bylo s výše zmíněným případem. Přesto díky za odpověď.