Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čerpání dovolené

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně čerpání dovolené. Mistr mě v zaměstnání přesvědčuje, že pokud po Novém roce nastupujeme zpět do zaměstnání v průběhu měsíce ledna, nelze na toto volno použít novou dovolenou, která naskočí automaticky v Novém roce. Prý musím mít na toto volno v Novém roce ještě starou dovolenou. Je to pravda nebo to jen zkouší?
Děkuji za vaše rady a názory.

U nás obecně nejsou ochotni moc dávat dovolenou přes přelom roku (vždy jen do konce), snad by se i prý musely psát dvě dovolenky. Nikdy jsem to nepotřeboval, jen jeden rok (opravdu se mi nechtělo do práce v pátek 2.1.) a to jsem prostě bez komentáře odevzdal dovolenku a čekal jestli se někdo neozve s protestem. Nikdo se neozval, tak co s tím dál udělali nevím, ale proběhlo to normálně, myslím že to šlo ale všechno z jedné dovolené, většinou mi pár dnů zbyde. Ale nevím v čem by byl problém, i kdybych vyčerpal dovolenou do konce, tak na nový rok mám novou a šlo by to prostě z ní.