Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Střelná zbraň bez zbrojního průkazu?

Onehdy jsem v hyperqelbu padl na nějaký časopis, nějak mne zaujala obálka, zběžně jsem ho prolistoval, byl tam nějaký článek, že existují střelné zbraně, na které není potřeba zbrojní průkaz. Moc jsem to nečetl, abych jim to neočetl, když jsem si to nechtěl koupit.
Vybavilo se mi, že tam jmenovali něco jako Derringer -připomněl jsem si, že něco takového existovalo v dobách Divokého Západu jako zbraň falešných hráčů.

Vážně v současné době existuje nějaká střelná zbraň bez zbrojáku co se s ní dá účinně bránit na krátkou vzdálenost? O zbraně jsem co jsem z vojny až dosud nezajímal.

loading...

Ano "flobertka" ráže 4 a 6 mm, většinou dovoz z Turecka. Zda se s ní dá účinně bránit je asi pofidérní, ale je to střelná zbraň kde musíš mít jen správný věk. Účinnou obranou se myslí zastavení pachatele tak, aby nemohl dokonat útok a to splňují většinou ráže 9 mm.