Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplácení renty byvalým zaměstnavatelem

Dobrý den, po delší pracovní neschopnosti mě byla uznána nemoc z povolání. Zaměstnavatel mě vyplatil roční odstupné. Teď jsem na ÚP, už 5 měsíců a stále nedostávám rentu od zaměstnavatele. Vše potřebné dokladám pojišťovně, která by měla vyplácet. Od kdy mám nárok na pobíraní renty a v jaké výšši. Byl mě přiznám i invalidní důchod. Děkuji za radu.

Kdysi jsem měl známého, co byl v podobné situaci a nevěděl si rady. Nakonec to vyřešil šalamounsky, protože na advokáta neměl finance "hned". Našel si jednoho zkušeného a zašel za ním, aby věc projednal a navrhnul mu, že pokud se mu (advokátovi) podaří situaci vyřešit v jeho prospěch, pak mu dá určité % z celé roční renty. A pokud nic, tak mu nedá nic. Uzavřeli smlouvu a advokát se začal snažit, kdy po necelých 4 měsících věc dospěla ke zdárnému konci, kdy po roce si advokáta pozval, aby ho vyplatil. Od té doby, až do známého smrti z pojištovny rentu pobíral každý měsíc. Tolik jedna z možností. 8-)