Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zákon o silniční přepravě - přepravní řád v linkové autobusové dopravě

Předem chci upozornit že bych rád právní pohled z pozice zaměstnance řidiče autobusu, jestli má někdo problém že jsem autobusák tak ať to dál radši nečte, prosím.

Tak kde začít:

Jako každý den se setkávám v práci s různými lidmi.
Moje práce a její výkon je jasně daný zákonem a přepravním řádem.

Stala se mi situace kdy se dožadoval přepravy člověk podle mého názoru pod vlivem nějaké návykové látky, protože alkohol z něj nebyl cítit ale nevěděl kam se mnou chce ani jet a byl docela hlučný při určování cíle své cesty, ani ne sprostý, nebo agresivní ale prostě mimo.

Řekl jsem mu že stejně v tomhle stavu se mnou nikam nepojede, po chvíli to pochopil a odešel neznámo kam...

Druhý den přišel znova, už věděl kam chce jet ale táhlo to z něj jak kdyby vyhulil celý zásoby marihuany na zeměkouli. Opět jsem ho odmítl přepravit a on po mě hodil peníze a šel si sednout jak v MHD dál do autobusu, otevřel jsem mu zadní dveře a žádal ho, potom i důrazně ať vypadne.

Opustit vozidlo nechtěl naopak si stoupl do uličky a začal pohádku o tom že nejsem taxikář abych si vybíral koho povezu, že z pozice robota za volantem ho nemůžu vyhodit, že to má zjištěný od policie, ...a spousty dalších hlášek, prostě zdržoval...

Tak jsem tu policii zavolal aby si ho vyvedli a já mohl pokračovat dál. Policie přijela, hodinu se s nim vybavovali a já čekal jen na chvíli až si ho vemou ven, tak se po tý hodině zpoždění stalo, rychle jsem poděkoval za spolupráci a zavřel dveře a jel dál. Co se dělo dál tam nevim.

Třetí den přišel znova, to už jsem ho varoval ať do toho autobusu ani neleze že nikam nejede, zase po mě hodil peníze a opakovala se minulá situace, akorát že už policie byla rychlejší a zdržení bylo jen 8 minut.

4.den opět známá tvář, už to zkoušel tal že si kupoval společný lístek s důchodcem kterému nesl nějakou krabici, měl smůlu, starého pána jsem odbavil jeho ne a on si tam zase sednul a nechtěl ven.

Tentokrát už přijela státní policie a vzali si mě ven, kde jsem dostal kázání že pokud se ten člověk chová slušně musím ho odbavit, to jsem odmítl, dle přepravního řádu na to mám prostě právo. Došli si do autobusu i pro toho hříšníka, po nějaké rozmluvě kdy chtěli abych ho odvezl, jsem si stál za svým a on také, že chce jet nás vzali si jít dýchnout, u mě 0,00 u něj 0,15, upozornil jsem je na skutečnost že tady mají další důvod že se mnou nikam nejede, testy na drogy odmítl a policie je ani dělat nechtěla a tlačili na mě ať ho odvezu, to jsem odmítl...

A teď teda ke znalým, nebo si k tomu řekněte svý ale policie mi řekla že jestli ho neodbavim půjdu ke komisi, už ve stresu ze spoždění jsem jim zopakoval že on se mnou nikam nejede a že teda k tý komisi půjdeme a chtěl jsem odjet, protože neznám princip komise doteď co to vlastně je, ale oni mě nepustili.

Po zjištění obouch totožností, mojí a jeho se mě zeptali ještě na důvod proč ho nechci přepravit, odpověděl jsem že jsem ho vyloučil dle přepravního řádu a že to nebylo poprvé, to prý není důvod ho nepřepravit, tak jsem jim řekl že mám podezření na požití návykové látky a s tim co nadýchal má smůlu.

Jsem poděkoval za spolupráci a konečně odjel a zajímalo by mě co bude?

1)proč když dle přepravního řádu vyloučim osobu, tak mě dávájí k nějaký komisi.
2) co je to ta komise?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Takže když jsem byl v pátek v hospodě, tak jsem vlastně riskoval, že půjdu domů přes celý město pěšk…
Prasak 19.01.2020 22:14
Prasak
A úplně stejně se ti může stát, že ti v další hospodě nenalejou, když budeš opilý nebo tě podnapiléh…
Araneus84 20.01.2020 15:58
Araneus84
Prakticky v každé hospodě by ti neměli nalít víc, jak jedno pivo. Protože pak už jsi pod vlivem a ta…
Prasak 20.01.2020 18:32
Prasak
Pak je tedy pouze třeba neplést si něčí toleranci s povinností všech ... poslední
Araneus84 21.01.2020 08:52
Araneus84

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru