Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Trvalé bydliště

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat jestli je možné zakázat trvalé bydliště.
Potřebuji dát trvalé bydliště babičce ale paní na matrice na Obci mi nechce povolit zapsat trvalé bydliště na můj dům nebo teda respektive na číslo popisné mého domů z důvodu toho, že nemám uhrazené poplatky za komunální odpad tedy za popelnici ve výši cca 16000 Kč.

Může mi to zakázat dát babičce trvalé bydliště z toho důvodu že tam je dluh na číslo popisné.

Děkuji za vaši odpověď.

A jak je to když dluh činí 16000 Kč za komunální odpad pro víc osob co na tom měli dluh celkem tam bylo přihlášeno 6 osob a v současnosti jsem tam jen já.

Jak je to celí dluh je můj nebo i tech kteří tam měli trvalé bydliště.

Protože z obce mi napsala:
Přiznání k poplatkům za celé číslo popisné jste podávala Vy za všechny poplatníky, z toho vyplývá, že dluh je v celé výši je Váš.

Dále píše o stočném za vodu:
A stočné se platní paušálně 100 Kč ročně u všech rodinných domů, ať už vodu mají nebo ne.

Já v domě už cca 10 let nebydlíme ale stočné platit musím i když mám vodu odhlášenou.

Tak se chci zeptat ja to vlastně je?

Děkuji za odpověď.

Obec ten dluh muze vymahat od tebe a je to pro ni nejpohodlnejsi, protoze tam mas barak, na ktery ti klidne muze dat exekuci, pokud nezaplatis, takze nema duvod to resit jinak, pro ni sloziteji.

Az zaplatis, tak muzes ty vymahat prislusne casti po tech ostatnich, co tam bydleli, to uz je zase tvuj problem. At po dobrem domluvou, nebo oficialne prez soudy a tak podobne (coz je narocnejsi na cas a penize, pokud to z nich nedostanes, protoze treba nic nemaj).

Koukám, že si u Vás každý vykládá zákony po svém. Chyby jsou jak ze strany úřadu tak z tvojí. Pokud do toho začneš víc vrtat tak to dopadne následovně. Obec ti bude muset přihlásit babičku ale na tebe uvalí exekuci a pokud ji nezaplatíš půjdou ti po nemovitosti. Být tebou zaplatím dlužnou částku (např. dohoda s obcí o splátkách). Nyní je částka ještě bez exekučních poplatků. Nemovitost je zapsaná na tebe a exekuce půjde za tebou. Začni trochu myslet hlavou. Ještě nechápu jak chceš přihlásit babičku do objektu kde není zapojená voda. Pokud máš vlastní studnu tak poplatek za vodné 100,- korun za rok je směšný.

Já bych především začal řešit ten dluh. Aby ho obec nepředala nějakému vymahači a pak bys měl vyřešené i přestěhování babičky, protože by nebylo kam ji přestěhovat neboť bys barák musel prodat, abys měl na úhradu dluhu a vymáhacích poplatků.
:beer: