Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Musím být při neschopence v baráku/bytě?

Dobrý den. Četl jsem jeden článek na netu a tam se psalo:

Porušením režimu dočasně práce neschopného tak není situace, kdy zaměstnanec například pracuje na zahradě či otevře kontrole v montérkách, protože maluje.
Zdroj: https://www.idnes.cz/finance/prace-a-podnikani/pravni-poradna-nemocenska-kontroly.A170621_140211_podnikani_kho

Někde je napsané zdržovat se na uvedené adrese. Když budu mít to štestí že přijde kontrola a půjdu pro brambory přes dvůr nebo nakrmit slepice. Bude to porušení?
Díky

Pokud tu kontrolu bude provádět zaměstnavatel, tak o porušení nejde. Pokud ji bude provádět OSSZ, tak už o porušení může jít. Záleží také na tom, jaký má zaměstnanec přikázaný léčebný režim. Ale těžko mu někdo může zakázat, aby si došel pro jídlo nebo nakrmil domácí zvířata, zvlášť pokud třeba nemá nikoho, kdo by to udělal za něj.