Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem makro karta

Jak mohu získat makro kartu když nemám založenou živnost. Jedině od známého nebo tak něco.

Co když si zalozim živnost jen kvuli tomu abych si poté mohl zridit makro kartu? Z ní to asi jako blbosti kvuli makro karte zakladat si zivnostenský list, ale kdyby to byla jediná moznost, jaké povinnosti by mi založením zivnosti nastaly pokud jsem klasický zaměstnanec pod jednou firmou

Poraď se s nějakou účetní.
Při založení živnosti bys musel minimálně minimálně platit sociální a zravotní pojištění, což je v současné době skoro 5000,- měsíčně. Pokud by to účetní dokázala nějak spojit s tvým zaměstnáním, bylo by dobře, ale o tom pochybuji.

Edit:
A k čemu to potřebuješ? Ono tam není nijak levno. Ty časy byly těsně po revoluci. Teď už jsou tam ceny stejné jako v hypermarketech. Lepší ceny mají držitelé zlatých karet, ale budeš nakupovat za 100 000,- měsíčně?

Makro karet pro firmu je možné vystavit více. A to na různá jména. Ani není podmínkou, abys v té firmě pracoval. Takže se buď zkusit zeptat v práci nebo v podstatě kohokoli známého, kdo má jakoukoli firmu.
Já mám taky firemní makro kartu a to nejsem jednatel ani nákupčí... Čistě pro nákup alkoholu :-)

Já mám taky firemní makro kartu

Taky jsme to měli, ale pak před lety nastavili pravidlo, že se má utratit za dobu x nějaká částka a karta šla do háje, neb 50km jet extra je kvůli makru se nevyplatilo.
Ono se to s oním limitem změnilo, nebo tak úspěšně piješ?:-D

Ty limity snad už zrušili.Taky jsem kdysi měl kartu a protože jsem se do Makra dostal asi 1x ročně,tak občas můj známý prošel a nakoupil na moji kartu,abych limit splnil.Pak to zrušili,ale stejně jsem tam nejezdil a při nějaké aktualizaci údajů později jsem se na to vykašlal a karta asi propadla.Nebo možná platí stále,netuším.Když něco potřebuji,u nás v Kauflandu to bývá v akci levnější a nemusím to kupovat po celých kartonech.Nakupuje tam i spousta Vietnamců,kterým se zřejmě Makro taky nevyplatí.