Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pronájem zvýšení nájmu

Dobrý den,
Měl bych dotaz ohledně nájmu.
Jedná se o to že platím nájem ve výši 5000 Kč v RD a jsme tu 3 osoby.
Chtěl by se k nám nastěhovat bratr řekli jsme to majitelovi a ten požaduje když ho vezme tak zvýšit inkaso což chápu budou větší náklady elektřina, plyn a voda.
Jenomže chce zvýšit i samotný nájem o 2000 Kč. Může to zvýšit?
Má nato právo ze zákona?

Děkuji za odpověď.

Jinak jelikož zde není uvedena podlahová plocha, zda je v nájmu odvoz odpadu, parkování, připojení k internetu atd. nelze na otázku odpovědět. Odkaz co poslal Karel se netýká změny v počtu nájemníků.