Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pronájem bytu s.r.o.

Zdravím,

Máme v plánu si pro s.r.o. pronajmout byt a mít v něm kancelář. Někde jsem četl, že to může být problém si pronajmout byt na s.r.o. Jak to je a kde je zádrhel?

Případně jak to udělat aby to šlo? Co nutné do nájemní smlouvy napsat, popř. specifikovat k jakému účelu má byt sloužit?

Děkuji za odpověď.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
po doplnění informací. Ano, je to standardní postup, problém by neměl být. Pokud je prostor schválen… nový
milan.cukrar 09.03.2020 06:06
milan.cukrar
Z hľadiska právneho aspektu platných a vykonateľných zákonov týkajúci sa prenájmu segregovaného bytu… poslední
Nuda 10.03.2020 09:25
Nuda

po doplnění informací.
Ano, je to standardní postup, problém by neměl být.
Pokud je prostor schválen jako kancelář, neboli, nebytový prostor, nebude problém. Bude to uvedeno v nájemní smlouvě. Já píšu do smlouvy, že "objekt bude využíván za účelem podnkání v..."

Z hľadiska právneho aspektu platných a vykonateľných zákonov týkajúci sa prenájmu segregovaného bytu s príslušenstvom, prístupného so samostatným vchodom zo spoločných priestorov za účelom kancelárie či sídla spoločnosti, nie je porušený ani neodporuje zákonu.

Čo nie je zákonom taxatívne a explicitne zakázané, je dovolené.

Problém v bytovom dome by mohla vyrobiť a namietať jedine nadpolovičná väčšina nájomníkov (spoluvlastníkov) ak by sa štorcovala so zdôvodnením, že spoločné priestory navštevujú cudzie osoby, antisociálne živly, nemajú vlastné kľúče alebo kód od spoločného vstupného vchodu, robia bordel, ničia prirodzeným opotrebením hnuteľné a nehnuteľné zariadenie, nosia svinstvo, bahno, blato, íl, štrky-piesky, obaly od potravín a chutných pamlskov, špaky, vajgle prilepené na amerických, kapitaľistických, dekadentných bagandžiach a teda prenajímateľ bytového priestoru musí tieto veci zabezpečiť zvýšenou platbou do spoločného rozpočtu.

Nadpolovičná väčšina nespokojných podielových spolumajiteľov 1/1-ny z celku parcely bytového domu zapísaná v LV k.ú., by žalobným návrhom podaným na súdy s petitom predmetu so zákazom prenájmu bytu na kancelárie spol., s.r.o., a.s., alebo jej vyprataním v zmysle ústavy, Obč.zákonníka, Stavebného zákona, Dohovoru, Listiny ľudských práv, neuspela. Hromadná žaloba vo veci by bola zamietnutá.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru