Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Platnost objednávky

Dobrý den,

prosím Vás o radu, zda podepsaná objednávka, která byla odeslána zpět objednávajícímu je závazná ?
Jedná se o situaci, kdy byla zákazníkovi emailem odeslána jeho objednávka, kde mj. stálo, že zákazník
uhradí 50 % zálohu. Samozřejmě záloha zaslána nebyla a z toho důvodu se domnívám, že potvrzená objednávka
je neplatná. Spíše mi jde o to, abychom neměli případné problémy z neplnění....

Děkuji za Vaše názory

Martin

Pokud objednávající odešle objednávku, příjemce potvrdí její přijetí, pak je objednávka závazná.
Pokud objednávající nesplnil svou část - nezaplatil zálohu, tak jej druhá strana vyzve k zaplacení, pokud nezaplatí, pak objednávka padá.
Bylo by možné vymáhat nějaké náklady, ale nepředpokládám, že by před zaplacením zálohy příjemce objednávky nakoupil nějaký materiál apod.