Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dohoda o provedení práce - jen kopie s podpisem - je to problém?

Dobrý den / ahoj,

se zaměstnavatelem podepisuji dohodu o provedení práce.
Vzhledem k tomu, že budu pracovat z domu a zaměstnavatel je přes půl republiky
mi poslal pracovní smlouvu - dohodu - poštou.
Ta ovšem nedorazila. Tak mi to poslal znovu poštou - dvě kopie.
Jednu pro mě a jednu pro něj (pošlu zpět).
Zarazilo mě ovšem, že se jedná o čistě kopie.
To znamená, že podpis zaměstnavatele je na dohodě pouze kopírovaný kopírkou.
Nejedná se tedy o originál "modrý podpis", ale o černou kopii.

Tak jsem se chtěl zeptat, zda je taková kopie platná a "berná mince".
Zatím jsem totiž takto nikdy kopii nepodepisoval.

Jde mi jen o to, že je to černobílá kopie a ne modrý podpis.

Díky za reakce.

Já myslím, že to platné je, ale případný soud může vyžadovat originál a ten vy nemáte. Takže byste to asi museli znovu nechat proběhnout poštou. Na druhou stranu se poskytují úvěry přes net a posílají se naskenované občanky a všechno to platí :)

Ak je to podnikateľ - istotne má aj ZEP (Zaručený elektronický podpis) - stačí ti to poslať ako PDF podpísané ZEPom v e-maile - to si uložíš v PC a rovná sa to originálu. Ak takéto PDF otvoríš napr. vo Foxit Readeri - overuje to signatúru ZEPom a oznámi to, že je to overené.
Papiere sú potom len pro forma.