Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Faktury za plyn

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat nájemce obdržel fakturu za plyn ale nechce mě dat kopii. Jenom mi ji ukáže.
Napsala mi že to není na její jméno a tak z důvodu GDPR mi ji nemůže poslat kopii.

Je to tak nebo ne.

Děkuji za Vaši pomoc a odpověď

Zbytočná starosť prenajímateľa o vec riadne zaplatenej faktúry. Lebo zmluva o poskytovaní služieb s energiami je uzatvorená nájomcom na odberné miesto na jeho plné meno, nacionálie, r.č. na základe písomnej zmluvy osobne u dodávateľa. Ak by vznikol problém, neplatenie, omeškanie s platbou, prenajímateľ je mimo obliga v našom platnom právnom poriadku. (Na rozdiel napríklad od krajín U.S.A., kde je zodpovedný za zmluvné neplnenie samotný majiteľ, prenajímateľ nehnuteľnosti).

Nájomca nie je povinný tretej osobe ukazovať spotrebu, resp. poskytovať výpisy z faktúry.

Tak počkať!
Inkaso! Je a s energiami? Sám píšeš, že faktúra je na jeho meno. Takže on platí ako odberateľ a ty ešte od neho pýtaš za energie? Bacha na to, lebo sa OBOHACUJEŠ!
A zvýšenie nájomného - je v podnájme na dobu určitú? Ak áno - daj mu návrh, ak prijme - podpíšeš novú zmluvu na dobu určitú. Ak neprijme - jeno nájomný vzťah konči posledným dňom, uvedeným v tej zmluve a bez pardónu musí vypadnúť (žiadne náhradné ubytovanie nie si povinný zháňať). Ak sa nevysťahuje - z jeho strany je to neoprávnené užívanie cudzieho bytu, majetku. Dáš ho deložovať + náklady za dobu, za ktorú tam bol neoprávnene.