Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem E-mail, co ten finanční poradce ode mne může chtít?

Dostal jsem e-mail od pána, údajně finančního poradce.

...Dobrý den nutně potřebuji pro jednoho klienta pomoc se zajištěním půjčky Covid 2. Prověřoval jsem ho. Nemá žádné dluhu vůči státu, ale pozor má záznam v bankovním rejstříku...

Nikdy dřív jsem s ním nic neměl a podobnými záležitostmi jsem se taky nezabýval. Odpověděl jsem mu, že mne zajímá, kde vzal adresu mého e-mailu a jak si představuje, že bych mu mohl pomoci, zatím na to nereagoval.
Z jeho adresy už mi před pár dny jeden e-mail přišel, ale s jiným podpisem, tak jsem odpověděl, něco ve smyslu, že o té věci mi není nic známo a že to asi chtěl poslat někomu jinému.

Co mi tak ještě může chtít?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Před několika dny se tikot časované bomby změnil na "činnost" (bomby). Kdo má datovou schránku, asi…
L-Core 11.04.2020 12:40
L-Core
Takhle, na šíření nevyžádaných obchodních sdělení prostřednictvím systému Datových schránek pamatuje… poslední
Kurt 16.04.2020 12:37
Kurt

Před několika dny se tikot časované bomby změnil na "činnost" (bomby). Kdo má datovou schránku, asi zaregistroval, že teď, v koroní krizi, je možno posílat zprávy zadarmo nejen úřadům, ale i ostatním majitelům datových schránek. Úmysl byl OK, míněno například pro fakturaci. Jenže… nalepili se na to i šmejdi, kteří nabízejí "zázračné roušky" a podobné zboží. Už jsem to v několika datovkách (které spravuji) zaregistroval.

Pořád platí GDPR, obávám se zveřejnit kompletní údaje o odesilateli. Tak jen naznačím - jedním z těch spammerů je pan s příjmením na "W", z Chomutova. Pro pořádek, ID jeho datovky začíná na "f". Silně zvažuji podání oznámení na "podezření ze spáchání trestného činu".

Jestli to tu, pane W. čteš, nechť tě čort pojebe ohnivým kokotom!

Takhle, na šíření nevyžádaných obchodních sdělení prostřednictvím systému Datových schránek pamatuje zákon č. 300/2008 Sb. v § 26b pokutou do výše 10 milionů korun (10 tisíc pak pokud nejde o právnickou, či podnikající fyzickou osobu).
Správním orgánem příslušným k řešení těchto přestupků je potom Ministerstvo vnitra ČR.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru