Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žádost o náhradu škody způsobenou trestním činnem

Dobrý den,

byl jsem okraden a byla mi způsobema škoda cca 4500 (zloděj mi ukradl z účtu peníze - zakoupil si někde něco online).

Policie mne žádá, jestli budu chtít náhradu škoda, viz obrázek: https://prnt.sc/s17afi

Chtěl bych požádat o úhradu 10 000 korun, protože sem musel lítat kůli tomu po úřadech, jezdit autem atd (nemůžu a nemám jak doložit účtenky) + něco za způsobeny stres a komplikace v životě.

Můžu požadovat tyto peníze i když je nemám jak doložit? Nebo musím požadovat maximálně to co mi bylo přímo ukradeno?

Diky za radu.

Zaprvé je směšné si myslet, že policie pachatele vypátrá a poškozený bude mít po kom chtít žádat o náhradu škody,
zadruhé je směšné si myslet, i pokud policie pachatele vypátrá a poškozený bude mít po kom žádat náhradu škody, že ten pachatel bude někdo jiný než zadlužený chudák pod exekucemi, z kterého poškozený stejně nic nedostane, protože pachatel bude jeden a poškozených nejspíš stovky nebo tisíce,
a až zatřetí je směšné si myslet, že soud bude vůbec přihlížet k nějaké žádosti o náhradu škody, jejíž výše nebude poškozeným skutečně doložena.

Samozřejmě že znám statistiku objasněnosti trestných činů v ČR, ale manželka kouká na Primu a tam ti policajti každého zločince chytí. Tak nevím kde je problém zda policie má "špatného" režiséra a nebo "špatného" scénáristu.:-)