Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podpora v nezaměstnanosti i přes dluh sociálního/zdravotního pojištění?

Zdravím, předně se omlouvám, jestli jsem nezvolil správnou kategorii, popř. rovnou poradnu.
Zajímá mě, jestli mám nárok na podporu v nezaměstnanosti i přes to, že mám nezaplacený jeden měsíc zdravotního pojištění staré asi 2 a půl roku. Dozvěděl jsem se o tom až teď po skončení zaměstnání náhodou, z toho usuzuji, že mám stejný měsíc (září 2017) nezaplacený i na sociálním pojištění. Moje otázka tedy zní, mám nárok, i přes tyto skutečnosti? Děkuji

Sociální pojištění není povinné, zdravotní pojištění lze zpětně uhradit. Informujte se u své zdravotní pojišťovny a dohodněte se na úhradě. Zdravotní pojišťovna není úřad práce, to jsou oddělené instituce.
Podpora se vypočítává z odpracované doby, takže pokud jste doposud pár let pracoval, určitě podporu dostanete.

Ano, všechny zákonné podmínky splňuji (tj. odpracované 2 roky). Jen mě zajímalo, jak se k tomu ÚP bude stavět, jak říkám, dozvěděl jsem se to v podsatě před chvílí. Zažádáno již je, jen jsem chtěl být připravený. Děkuji za odpověď, hezký zbytek večera.