Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povinné ručení

Dobrý den,
nejsem si jistá, že jde o právní záležitost, ale zkusím stručně.
Na pobočce České pojišťovny jsem dala výpověď smlouvy povinného ručení z důvodu navýšení ceny, jak nabízeli v dopise- do jednoho měsíce od doručení dopisu. Dokument se jmenuje Ukončení smlouvy.
Následně jsem u Kooperativy uzavřela nové povinné ručení v domnění, že dokumentem je zrušeno, což mi potvrdila i slečna v Kooperativě, že mají stejný dokument.
Nyní mi napsali z České pojišťovny, že mají na posouzení 30 dnů. To jsem netušila.
Nevím proč, ale kdyby mi v ČP smlouvu nezrušili, jak postupovat? Údajně lze novou smlouvu vypovědět do dvou měsíců od sjednání s osmidenní výpovědní lhůtou. Platila bych potom Kooperativě jen za těch osm dnů? nebo tedy v podstatě za dny doby platnosti?
Na pobočce ČP by měli jasně říci, že někdo bude měsíc rozhodovat! Řekli pouze, že ještě přijde dopis s nárokem na bonus.
Že se mi to nelíbí mi asi nepomůže.
Díky za radu.

Ano, to určitě, zrušení je až k 10.6. ale na lince i písemně mi sdělili, že mají (na telefonu že 14 dnů, v mailu že 30 dnů( na posouzení, jestli smlouvu zruší. Také netuším, v čem by byl problém. Sami to v dopise nabízeli.
Asi jen tedy ,,smažení klienta''. Tak snad to dobře dopadne. Ale když je člověk starší, má z komplikací strach.