Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Koupě domény" - Převod držitele

Ahoj, kupuju doménu (v .CZ) a u držitele je většina údajů neveřejná. Jak správně napsat smlouvu o převodu domény na mě jako nového držitele tak, aby bylo vše platné? Jak zjistím skutečného držitele, když je tam uveden jen název s.r.o. (ale jen slovo bez onoho dodatku , s.r.o.) a adresa, která je bývalou adresou sídla této s.r.o. (již neaktuální) a administrativní kontakt u domény pak vede na bývalého jednatele tohoto s.r.o., opět s většinou údajů neveřejných?

Díky za případné rady jak bezpečně postupovat.

No ja se ptam na situaci, kdy tam je uvedena jen ta první část z názvu s.r.o., ale bez onoho "s.r.o.", adresa je bývalé sídlo tohoto s.r.o., ale ne současné (a administrativní kontakt je bývalý jednatel s.r.o.), jak to vyhodnotit - bude držitelem a oprávněným prodávajícím opravdu toto s.r.o.?

Je úplne jedno aký je názov kupovanej domény. Dôležité je to, aby si to nekupoval od neoprávnenej osoby. Bývalý jednateľ (konateľ) ti v tom pomôže asi toľko, ako pomôžu hadovi nohy. Dôležitý je ten súčasný. Je mi divné, že sa chceš dostať k názvu už zaregistrovanej domény, ktorý je totožný s názvom nejakej firmy a pritom o tej firme nemáš ani najmenšie informácie. To fakt nechápem. Nebolo by lepšie vymyslieť si nejaký iný názov a zaregistrovať ten? Odpadli by ti takéto problémy.

Doména má úplně jiný název. Název s.r.o., ale bez onoho s.r.o. tj. ne zcela korektně je uveden jako Držitel té domény v databázi NICu. A já se ptám, jak s tím pracovat, co to může vše pro chystaný obchod znamenat. Např. u seznam.cz je uveden jako držitel Seznam, a.s. - to je správně.

Myslíš něco jako: doména je Franta.cz, držitel té domény je Pepa s.r.o.?
To je úplně jedno, platí to, co už tu bylo napsáno víckrát:

Smlouva ... by měla být podepsaná jednatelem s.r.o., ... Kdo je aktuální jednatel s.r.o. si zjistíš na justice.cz podle IC firmy.