Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Registr dlužníku.

Zdravím, zhruba před 5ti lety jsem si vzal půjčku.
Protože jsem se dostal do špatně životní situace, tak jsem nemohl splácet cca půl roku. Při kontaktu s agenturou která dostala můj dluh na starost, jsem se domluvil, od té doby zas řádně splácím. Jde mi o to, že nechci aby tyhle registry dlužníků ať bankovní nebo nebankovní. Měli moje údaje k nahlížení. Chci jim je sebrat! A teď se ptám, je nějaký zákon o který se můžu opřít? Děkuji :)

Chci jim je sebrat!

To myslíš, ako viať decku cukrík?
Kde žiješ?
A) Do registra si sa dostal preto, lebo si nesplácal a (skôr pravdepodobné) ani nekomunikoval s bankou.
B) V registri budeš dosť dlho, i napriek tomu, že splácaš "agentúre" - ovšem je otázka, či ONA toto oznámila registru.
C) V registri je celá história a finančná disciplína a spoľahlivosť - a keďže tvoj dlh (asi) prevzala "agentúra" - tak si pre každú banku NESPOĽAHLIVÝ.
D) Ty sám si tie údaje "vziať" nemôžeš. Určite si podpisoval i klauzulku o spracovaní osobných údajov. A je to vec bankového a úverového sektoru.