Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem investice do cizí nemovitosti

Dobrý den,

Obracím se na vás s prosbou o radu v následující věci.
Rodiče manželky vlastní každý rovným dílem nemovitost – rodinný dům, odhadní cena cca 6-8mil. V domě žije pouze jeden z vlastníků – otec manželky, ten vyslovil své přání, abychom v domě bydleli společně s ním.
My tuto variantu zvažujeme, ale nevíme si rady, jakým způsobem lze právně zajistit, aby v budoucnu naše vložené náklady do nemovitosti byly vyčleněni z dědického řízení nebo byly zohledněny při dědickém řízení.
Manželka má sestru a dům se tedy bude jednou dědit rovným dílem. Pokud do domu investujeme 2mil kč, jak lze ošetřit, aby toto zhodnocení nemovitosti nebylo také nespravedlivě děleno rovným dílem při dědickém řízení?
Rodiče menželky variantu kdy by dům přepsali na dcery již nyní, došlo k následnému vyrovnání nesouhlasí.

Předem děkuji za vaši radu a nabídnutí možných variant.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Pokud je s vlastníky rozumná dohoda, co kdyby ti (manželce, vám oběma) prodali nebo darovali ideální… poslední
Yarda 20.06.2020 09:35
Yarda

Pokud je s vlastníky rozumná dohoda, co kdyby ti (manželce, vám oběma) prodali nebo darovali ideální část nemovitosti? A když bys do baráku vrazil další peníz, prodali (darovali) by vám další část.
Třeba když mí rodiče řešili předání domu, na mne přepsali tři desetiny, na bratra s manželkou (já jsem byl tehdy ještě šťastně svobodný) taky tři desetiny, sami si čtyři desetiny nechali. Když se pak řešilo dědictví, tak mně a bratrovi (tentokrát jen jen jemu, jeho manželka nedědila) přibyly další desetiny.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru