Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disponent účtu

Dobrý den.Potrebovala bych vedet,zda-li ,když jsem disponent účtu a jeho majitel se dostal do dluhů kvůli DOH,budu za ty dluhy odpovědná i já.Pokud by třeba majitel účtu ty dluhy neplatil,tak jestli to budou vymáhat nějak po mě .

Jedine, ak by bol povolený finančným ústavom výber šušňov disponentom debutom, do mínusu.

Disponent nie je zodpovedný ani neručí za vklad ani výbery v hotovosti spáchané majiteľom účtu. Právo disponenta môže kedykoľvek majiteľ zrušiť aj bez súhlasu a osobnej prítomnosti disponenta. Disponent tvorí piate koleso u voza.