Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nakup z bazaru

Dobrý den,

koupil jsem elektrický gril ze serveru bazoš.cz

Pán mi ho dovezl, dle všeho vypadal v pořádku . Což sám pán tvrdil.
Po připojení ne jen, že kolíky na připojení byly vyhnuté tak i statika zafungovala a já dostal ránu.

Jak se řeší , když vám někdo prodá závadné zboží ohrožující vaše zdraví ? Avšak z bazaru.

Pokud to byla statická elektřina, tak to neni problém (předpokládám, že statickou lektřinu byste neřeřil), pokud to brní nebo kope, tak to problém je a řekl bych docela vážný - předpokládám, že je to zařízení třídy I. tedy s kovovým krytem (správně) připojeným na ochranný vodič. A když je kryt připojený na ochranný vodič, nemůže dávat rány (teda s výjimkou těch elektrostatických, ale to neni problém toho zařízení, když je člověk nabitý stejnou ránu dá topení nebo cokoliv jiného), protože i kdyby probíjel, tak vyrazí jistič nebo chránič, a kostru drží na stejném potenciálu jako vše ostatní.