Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak řešit situaci kdy zaměstnavatel po výzvě od soudu nestrhával z platu srážky na insolvenci?

Pracoval jsem u jedné agentury. Poslal jsem ins. správci prac. smlouvu a následně byla zaměstnavatelovy zaslána příkaz na strhávání srážek z platu na insolvenci. Z prvu agentura srážky prováděla ale potom přestala. Dokonce mi dvě výplaty po sobě na výplatnici srážku odečetla, ale ins. správci vůbec neposlala. Další následující dvě výplaty už srážky vůbec neprovedla i když jim bylo soudně poslán příkaz ke srážkám a ty poslední dvě výplaty mi zaslala bez srážek.

Ins. správce jsem informoval, ten jim zaslal výzvu k nápravě, aby zpětně poslali částky které měli. Zatím neúspešně.
Ins. správce mě informoval že je na mě abych to z agentury vymáhal. Myslel jsem že toto má na starosti soud nebo ins. správce aby tyhle záležitosti se zaměstnavatel řešil a soudně vymáhal.
Skoda casu, debil sa vzdy po case odkope a zacne urazat vsetkych okolo. (fleg)

Já tedy nevím, ale ty vymáhat na firmě podle mě nic nemáš. Insolvenční správce má dostatek možností, jak firmu donutit srážky srážet a odesílat, je to povinnost zaměstnavatele.

Teoreticky si dokážu představit, že bys ty platby odesílal přímo ty, ale jak správci prokážeš správnost výpočtu sražené částky? To pro tebe vůbec nemusí být jednoduché. Takže tohle je opravdu jen teoretická rovina.

Koukám do exekučního příkazu, který jsem dostal na jednoho zaměstnance:

Správce daně dle § 187 odst. 2 daňového řádu nařizuje plátci mzdy dlužníka, aby od okamžiku, kdy
je mu doručen exekuční příkaz, po dobu trvání daňové exekuce prováděl ze mzdy dlužníka stanovené
srážky a nevyplácel je dlužníkovi.

Dle § 282 odst. 3 zákona o.s.ř. ztrácí dlužník dnem, kdy je exekuční příkaz doručen plátci mzdy,
právo na vyplacení té části mzdy, která odpovídá stanovené výši srážek.

Jakmile bude plátce mzdy vyrozuměn o nabytí právní moci tohoto exekučního příkazu, je povinen
vyplácet srážky ze mzdy až do celkové výše vymáhaného nedoplatku správci daně na účet číslo.....

Proti exekučnímu příkazu není přípustný opravný prostředek.

Nějaká benevolence ze strany zaměstnavatele z toho nevyplývá.

je to jednoduché https://insolvence.justice.cz/kalkulator-splatek/
akorát to není moje povinnost, pokud mi zaměstnavatel vyplatí celou mzdu bez srážek i když srážky měl provést, tak já nic zasílat sám nemusím

ins. správce donutí zaměstnavatele začít srážet srážky pouze pod pohrůžku 50 000 pokuty.
pokud ale zaměstnavatel srážky začne srážet ale předchozí srážky neprováděl, jedině dlužník může po zaměstnavatelovy vymáhat to že mu vyplácel plat v plné vyši, podle rozhodnutí nejvyššího soudu u stejného případu musí zaměstnavatel zaměstnanci vyplatit znova stejný plat ale už se srážkou....takže příklad: za dva měsíce výplata 50 tisíc bez srážky...po rozhodnutí soudu znova vyplatit 50 tisíc ale už se srážky odeslané ins. správci.....a to se vyplatí! :D divil jsem se že proč soud nerozhodl vyplatit pouze část kterou měl poslat podle ins. kalkulačky...

je to jednoduché https://insolvence.justice.cz/kalkulator-splatek/
akorát to není moje povinnost, pokud mi zaměstnavatel vyplatí celou mzdu bez srážek i když srážky měl provést, tak já nic zasílat sám nemusím

ins. správce donutí zaměstnavatele začít srážet srážky pouze pod pohrůžku 50 000 pokuty.
pokud ale zaměstnavatel srážky začne srážet ale předchozí srážky neprováděl, jedině dlužník může po zaměstnavatelovy vymáhat to že mu vyplácel plat v plné vyši, podle rozhodnutí nejvyššího soudu u stejného případu musí zaměstnavatel zaměstnanci vyplatit znova stejný plat ale už se srážkou....takže příklad: za dva měsíce výplata 50 tisíc bez srážky...po rozhodnutí soudu znova vyplatit 50 tisíc ale už se srážky odeslané ins. správci.....a to se vyplatí! :D divil jsem se že proč soud nerozhodl vyplatit pouze část kterou měl poslat podle ins. kalkulačky...

.po rozhodnutí soudu znova vyplatit 50 tisíc ale už se srážky odeslané ins. správci.....a to se vyplatí!

Asi jsi to údajné rozhodnutí soudu špatně pochopil.Nějaký odkaz na ten případ máš? A Tobě už agentura podruhé ty dvě výplaty poslala?To se asi nedočkáš a budeš zklamaný, že to vše není podle Tvých představ.