Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dědictví po otci

Dobrý den, mám dotaz.

Zemřel nám otec a řeší se dědické řízení, v úterý máme notáře.

Otec vlastnil objekt, nechal po sobě manželku a 3 děti.

Dědíme všichni rovným dílem, nebo manželka 1/2 a děti si tu druhou polovinu rozdělí?

První třída – dědí děti a manžel/ka rovným dílem.

Zde netušíme zda je to myšleno takto: Manželka půlku a děti druhou půlku.

Díky!

Řešení:

Objekt byl celý otce? Nabyl ho před manželstvím či výlučně do svého vlastnictví? Pokud ho nabyl za trvání manželství společně s manželkou tak se bude dědit jen jedna polovina a každý z vás dostane jednu osminu. Potom by měla manželka po skončení dědictví pět osmin. Pokud však byl objekt celý otce bude to tak jak se píše v odkazech přede mnou.