Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Všeobecné obchodní podmínky

Zdravím,
firma, provádějící montáže garážových vrat, uvádí ve svých Všeobecných obchodních podmínkách m.j. toto:
(Čl.10.7): „podmínkou pro uplatnění záruky je předložení záručního listu s potvrzenými předepsanými servisními prohlídkami“.
(Čl. 10.13): „do 3 měsíců od data montáže (předání a převzetí díla) zhotovitel provádí seřízení a nastavení výrobků zdarma. Po této lhůtě bude veškerý servis, díly, práce a doprava účtovány podle aktuálního ceníku a nákladů zhotovitele v rámci placeného servisu“.
Co si o tom myslíte? Za všechny reakce předem děkuji.

Prvni bod se netyka zakonne zaruky, ale nadstandardni, v prvnich dvou letech nemuzou uplatneni omezovat cimkoliv, ani zarucakem. Ale pak uz muzou chtit klidne i to, aby zakaznik pri uplatneni stal na hlave a hral na fujaru. Navic servisni prohlidky asi nebudou kazdy mesic.
Druha vec je naprosto normalni, na zacatku to seridi nez si to sedne a pak uz si to zaplatte.