Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kamarát mě okradl

Tak se mě stalo, že muj kamarát co u mě cca 1.5 měsíce bydlel, mě ve čtvrtek odpoledne (byl jsem v práci) okradl o muj zesilovač Rotel RC 972+ RB 971 + kabely cinch Kratwire guru 2x, dále minidisc rekorder Technics sj md 100, a dokonce mě vzal klavesy Yamaha psr e 353 i se stojánkem na noty. Nechal napsaný papírek s tímhle zněním "mé jmeno: musel jsem to zastavit "hifi" v sobotu to máš zpět dojedu později po 23.30" no a od té doby je nezvěstný telefon vypnutý, nevím do které zastavárny to odnesl.
Asi možná vím do které, ale není to 100% jisté.

Co mám ted dělat?

Dívím sa, že sa TOTO pýtaš!
Si SVOJPRÁVNÝ? Asi nie si!
Normálny človek, keď ho niekto okradne (kamarát - nekamarát) pôjde na políciu a podá TO. Meno vieš, môžeš im popísať, ako vyzerá. Oni si ho nájdu. Ak máš doklady k tým veciam, prípadne výrobné čísla, tak nájdu aj tie, presnoria záložne a zabavia ich zo záložne ako predmety z trestnej činnosti. Potom ti ich vrátia. A neboj sa - ty platiť za to záložni nebudeš. Bude to na jeho triko.
A konštatovanie

jen mě není jasné co sním je

- to už nie je tvoja starosť. Okrem toho - táto Poradna nie je detektívna agentúra!

Kdysi nějací týpci v naší zahrádkářské kolonii to vzali po řadě, co našli v chatičkách a hodilo se jim to zprivatizovali, vyšetřovala to policie, nejdříve oznámila, že je nechytla a případ odkládá, po čase že už je chytla a co se týká náhrady případné škody, že si to s nimi máme vyřídit v občanskoprávním řízení.
:.( :beer:

A co bys tak měl za představu, že bude policie kvůli tomu, žes těch pár krámů svoju naivitou tomu hajzlíkovi téměř daroval, asi tak dělat? Jako že by to řešil tým z kriminálky jako vraždu, rozjeli by pátrání, chodili po městě a hledali ty krámy a vyslýchali lidi? Buď soudnej. To by muselo být plicajtů 100x tolik, aby mohli něco takového dělat, při počtu obdobných krádeží, které se reálně dějí.
Prostě to vše zapíšou, ty věci a údajný pachatel se dají do pátrání a když na to někde náhodou narazí, bude to klika.
Když ti o ty věci opravdu jde, projdi všechny zastavárny a když něco z toho najdeš, zavolej policii, ti to zabaví a vrátí ti to. Ale oni opravdu všechny zastavárny obcházet nebudou, nemají na to lidi.

Já mám představu, že třeba měšťáci by mohli chodit (pěšky) po svém rajonu, já bych znal svého měšťáka, on mne a na drobné věci co by se nějak vymykaly by dávali pozor. Tak třeba by věděl, že Ježek Hifi má na bytě nějakého houmlesáka a kdyby viděl, že ten houmlesák stěhuje něco většího (co Ježek Hifi píše, tak by na to musel být aspoň dvoukolák), tak by se ho zeptal, co veze a kam to veze.
Nebo třeba když nějaká slepice zaparkuje před výjezdem z mé garáže, tak by jí za stěrač dal úřední cedulku, že příště to bude pokuta a odtažení.
https://debaty.net/discussions/2852626-auto-blbe-parkuje-nechat-nebo-nenechat-odtahnout