Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Body k levnějšímu povinému ručení

Dobrý den. Chtěl bych začít sbírat body, ať mám levnější pojistné ručení.
Aktuálně bych za povinné platil skoro 5.000,- Tak mě napadlo sbírat to na jiném vozidle.
Slyšel jsem rozhovor v rádiu, kde říkali že se dá pojistit třeba levnou motorku, a sbírat body na ní.
Je to pravda? Případně jak poznám že se to na dané vozidlo / motorku vztahuje?
Vím že mi třeba v České řekli, že moje pojistka na Babettu body nedává :-)

Ještě jsem našel toto:
Bonus lze převádět i z jednoho člena rodiny/domácnosti na druhého, tedy pokud to pojišťovna umožňuje.

Sice ze staršího článku, ale dá se toto využít pro převod z rodiče na potomka, pokud mají společnou adresu bydliště?

A ještě přidám jeden dotaz. Pokud mi na pojištěném vozidle skončí STK, ale budu si platit pojistku dál, dá se to? Když bude vůz někde v garáži, nepoužívaný.

V tom případě mi stačí aktuální pojištění Babetty. Jestli tomu tak je, tak to nechám tak (na pojišťovně se ještě zeptám), a příští rok uvidím co mi na slevu řeknou, jestli bezeškodní průběh evidují či ne.
Pokud ne, asi se to nijak vyřešit nedá a musí se prostě skočit do nesmyslně drahé pojistky.
Díky.