Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proplacení faktury bez DPH

Dobrý den,stala se mně taková zajímavá věc.Opravil jsem zákazníkovi věc ,kde jelikož věc byla pojištěná u pojištovny Allianz ,tak jsem vystavil fakturu na zákazníka plátce DPH a k tomu jsem pojištovně zaslal plnou moc aby částku uhradili na náš firemní účet.Faktura je vystavena na 50 000kč ,ale pojištovna zaslala částku pouze 41300kč že je to standartní postup když je plnení za klienta který je plátce DPH.Zajímalo by mně jestli jste se stím někdo někdy setkal...mně to vubec nesedí v účetnictví.Stejně musím DPH z faktury odvést když je tam 21% ...tomu nerozumím...

"Stejně musím DPH z faktury odvést když je tam 21% ...tomu nerozumím..." Ten odvod 21% nahradíš dokladmi, ktoré si dostal pri úhrade faktúry poisťovňou. V nich musí byť rozpočítaná fakturovaná čiastka 50 000kč na základ a DPH a musí z nich vyplývať, že DPH odviedla poisťovňa - teda ty ju už druhýkrát neodvádzaš.