Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhá práce

Dobrý den, chtěl jsem se vás zeptat. Pracuji jako elektrikář v jedné firmě Po-Pá 8 hod. denně. Chci si najít 2. práci v brně, jako testovací technik turbodmychadel. Musím se svého zaměstnavatele zeptat, jestli mohu mít 2. práci, popřípadě můžu to držet v tajnosti (pouze před vedením, při podávání daní se to stejně provalí) ? Děkuji za odpověd

Budete-li mít dvě zaměstnání, z nichž se bude odvádět zálohová daň, nebude Vám smět ani jeden
zaměstnavatel provést roční zúčtování daně z příjmu, budete muset podat daňové přiznání.

Pozor na obor působnosti nového zaměstnavatele (nikoliv na Vaši profesi/pozici) - bude-li stejný jako u Vašeho stávajícího
zaměstnavatele, budete před uzavřením nové smlouvy či dohody potřebovat písemný souhlas hlavního zaměstnavatele.
V případě různých oborů souhlas nepotřebujete a hlavního zaměstnavatele nemusíte o druhém zaměstnání ani informovat.