Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "zjednodušené EET" účtenky v Albertu

Zdrawím, zaslechl jsem nedávno o "zjednodušené EET" účtence v Albertu, tak jsem se si rozhodl vyzkoušet (u bezrizikového nákupu a kde jsem měl spočtenou správnou cenu předem). Zjistil jsem, že tam uplně chybí položky.
Zároveń, dnes, jsem v rádiu se doslechl propagaci této účtenky a zneklidnila mě věta, že splňuje veškeré legislativné požadavky[/b] Slyšel jsem v tom takový skrytý smích do xichtu v tom sdělení, mám pocit, že to lidem neulehčí kontrolu ceny nákupu a zadruhé případné reklamace.

Což mě překvapilo, jelikož ji nelze použít jako prvotní doklad, když tam nejsourozepsané položky.

Ale co hlavního mě zajímá, jak potom se řeší případná reklamace ceny, kdy účtují za cenu vyšší cenu, než za jaká byla v regále. S tím souvisí, lze dohledat podle té účtenky, co se zakoupilo? To jako kvůli tomu udržují databázi, které položky za jakou cenu byly prodány na dané účtence?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Albert máme z ruky, nakupujeme tam odhadem 1-2 do roka. Ale zatím jsem se v žádném super-hyper obcho…
L-Core 22.10.2020 20:41
L-Core
Jj, ale ty miliardy za bakšiš za zprovoznění EET do rukou "kontraktorům zprostředkující IBM řešení"… poslední
FizBabis 23.10.2020 20:52
FizBabis

Albert máme z ruky, nakupujeme tam odhadem 1-2 do roka. Ale zatím jsem se v žádném super-hyper obchodě nesetkal s tím, že by mi nechtěli dát účtenku s rozpisem položek. Nebo jinak, bez jakéhokoliv ptaní ji vždy dostanu. Kdyby se mě zeptali, budu ji chtít, protože po nákupu si účtenky kontrolujeme - procento případů, kdy je něco nablokováno špatně nebo za jiné než regálové ceny opravdu zaznamenáváme vysoké, pravděpodobně přes 1/4 jakýchkoliv našich nákupů. V tomhle byla špička naše místní Tesco; po otevření, z prvních 4 nákupů v něm, se mě "pokusili okrást" (rozdíl cen regál-pokladna) 3x… Jistě, mohl bych se na to kvůli pár kačkám vykašlat, ale neskutečně mě vytáčí tohle dělání blbců z nakupujících. A ještě více otrčený xicht příslušného náctiletého manažera prodejny a jeho žvásty kolem… nu, stačí se zmínit o kompletním záznamu (chytrý mobil má dnes každý) a ČOI a hle, najednou to jde, někdy i s dárkovou poukázkou na nákup na zavření huby. Není to nic proti těm chuderám prodavačkám, které se musejí pořádně naotáčet, ale proti systému řetězce, jak vydrbat s lidmi ("naženeme je na slevy a stejně jim nakonec nasereme a ještě je okrademe")

EET teď není potřeba řešit. Loterie je pasé, EET pozastaveno na další dva roky (jasný signál, že to jde do vytracena ke zrušení ..)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru