Zabaveni majetku bez náhrady
Pokud by v ČR někdo chtěl nez náhrady zabavit majetek tak by to mohl udělat jen jeden človek nebo by to musela schválit celá vláda?
Pokud by v ČR někdo chtěl nez náhrady zabavit majetek tak by to mohl udělat jen jeden človek nebo by to musela schválit celá vláda?
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Proč by to proboha měla schvalovat vláda?
Takže to může nařidit jen Prezident?
Tak ten už vůbec ne.
Tak kdo tedy?
To záleží na důvodu zabavení. Obvykle to je soudce.
Mam na mysli u těch co nic neudělali. Třeba se rozhodne že stát nemá prachy tak se zabaví vsem bez náhrady např zlato. Tak kdo to může nařidit?
Na to by museli přijmout zákon.
kdo má tu pravomoc? Prezident, babiš nebo parlament? Protože sem četl že v USA to udělal prezident, tak sem myslel že tady je to stejné..
Co kdyby ses pokusil se vzdělat a najít si něco o našem zákonodárství?
Vážně nemáš ani základní představu, jaký je legislativní proces v ČR? Zákony přijímá parlament, pak to může vetovat prezident, parlament ho může přehlasovat. I po schválení ho pak může Ústavní soud zrušit.
A možná i udělat nějaké změny v ústavě.
Tak i to se dělá zákonem.
Pro jistotu si všechno zlato i diamanty někde zakopej.A sebe nejlépe taky.Debaty Ti nestačí, že se cpeš už i do normálních poraden?
To už mám.
V pripade napriklad exekucie to mozu uz aj teraz. Alebo pokial majetok pochadza z trestnej cinnosti.
Muselo by se to schovat za nějaký bohulibý účel. Samozřejmě záleží, jestli by šlo o jednoho člověka - to by byla brnkačka, stačilo by si najít nějakou záminku (domnělý nedoplatek na daních ... však to neni tak dávno, co finančáky tak postupovaly (tzv. zajišťovací příkazy) dodnes se to řeší a asi se to nikdy nevyřeší). Pokud by mělo jít o nějakou větší skupinu, pak by se to muselo zastřešit nějakým zákonem. V tomto smyslu doporučuji studium historie, stačí té úplně nedávné (třicátá léta, padesátá léta), na kterou stále ještě existují pamětníci.