Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záruka na zboží

Dobrý den, chci se zeptat mám právo na záruku na zboží, které jsem už jednou rozebral ? Jedná se nejspíše o výrobní vadu produktu, ale já už jsem ho jednou v minulosti z důvodu čištění rozebral.
Budou se reklamací vůbec zaobírat nebo uvidí, že jsem se v tom už jednou hrabal (ošoupaná barva na šroubkách, které jsem vyšrouboval) a vezmou to jako neodbornou manipulaci a okamžitě mi to zamítnou i když se jasně jedná o výrobní vadu a nezničil jsem to já mým rozebráním ?

Jedná se o elektrooptický přístroj a já jsem ho rozebíral, protože se mi dostal do optiky bordel, tak jsem ho vyčistil a po roce používání se objevil problém s displeyem, který je v zařížení za tím optickým sklem a na tom display se objevili 2 černé tečky jedna tak 2 cm a druhá tak 0.5cm

Musíte si to nacvičit a postavit se i na druhou stranu sporu, do role prodejce.
Vy jako kupec se musíte obhájit tím, že vyčištěním jste nemohl způsobit uvedenou závadu přístroje.
Určitě reklamujte, pak máte možnost nesouhlasit s reklamací. Nakonec znalecký posudek a soudní spor. Nikdo teď nevíme, ja to může dopadnout