Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přepis garáže

Zdravím, mám dotaz ohledně přepisu garáže. Na mou sestru je napsaná garáž, kterou kupovali rodiče. Sestra se teď odstěhovala a potřebovala peníze, tak jí dali rodiče peníze cca v hodnotě té garáže, s tím že ta garáž teďko bude moje. Sestra s tím souhlasí, garáž mám já ale je zatím psaná pořád na ni.
Jaký je postup, abych garáž převedl na sebe?
Děkuji

Uzavřete se sestrou písemnou smlouvu. Pokud vám má garáž převést bezúplatně (vy ji za garáž nic platit nebudete), pak to řešte smlouvou darovací. Poté je potřeba podání návrhu na provedení vkladu do katastru nemovitostí. Formulář zde: https://www.cuzk.cz/Je-dobre-vedet/Formulare-v-resortu-zememerictvi-a-KN/Zapis-vkladem.aspx Potom s návrhem na vklad, smlouvou a kolkem v hodnotě 2000 Kč doražte na místně příslušný Katastrální úřad a požádejte o vklad.
Jde to řešit i elektronicky, ale počítejte s tím, že to paradoxně nemusí být ten rychlejší způsob.