Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ministr poslanec

Musí být ministr zároveň zvoleným poslancem nebo to může být člověk z lidu? A má poté hlasovací právo, pokud není poslanec?

Jen doplním ministr pokud není poslanec, je členem vlády a na jednání vlády hlasuje. Vláda pak některá svá rozhodnutí předkládá poslanecké sněmovně ke schválení (to záleží na to zda rozhodnutí vlády musí následně schválit poslanecká sněmovna).