Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obnovené dedíčské konanie

Chcel by som opätovne otvoriť dedičské konanie po starom otcovi, ktorý zomrel v r 1960 a následne bolo aj dedičské konanie. Po starom otcovi bol opätovne objavený nehnuteľný majetok, ktorý by bol predmetom nového dedičského konania. Avšak jeden z bratrancov, ktorému zomrel otec pred cca 15 rokmi ešte nemá ukončené resp. vysporiadané dedičské konanie po svojom otcovi. Otvorí sa dedičské konanie po starom otcovi alebo sa bude čakať až na vysporiadanie dedičského konania po otcovi môjho bratranca. Aký by bol postup?

Nic ti nebrání řízení otevřít. Notář vám k tomu řekne více. Pokud nevíme důvod toho proč je dědictví bratrance po 15 letech ještě nevyřešené tak je těžké něco předjímat. Osobně jsem řešil dědictví 7 let (1991 - 1997) a doprojednával dědictví po babičce z roku 1976 , bylo to z důvodu nevyjasněných restitucí a notářka mě proklínala. Musel jsem jí každý půl rok psát v jakém jsou stavu restituce a ona to musela vysvětlovat nadřízenému notářství. Je tedy záhadou proč se dědictví vleče 15 let.