Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Telefon z druhé ruky pojistné plnění

Zdravím, koupil jsem telefon z druhé ruky.
Telefon mi byl poškozen druhou osobou.
Pojišťovna 2.osoby chce kupní smlouvu.
Mám pouze kupní smlouvu s danou osobou. Nikoliv původní doklad k telefonu.
Když dodám kupní smlouvu bude pojišťovna nějakým způsobem kontaktovat osobu od které jsem to předtím koupil ? Kontakt na něj bohužel už nemám.
Děkuji

Pojistovne je do kupni smlouvy kulove. Zadnou bych jim nedal s tim, ze ji nemam. Udal bych jim typ telefonu a jeho stav pred poskozenim, beztak si cenu urci sami. A pokud se vam nebude libit, muzete se z dotycnym tak akorat soudit. Vas zadna pojistovna nemusi zajimat, za skodu odpovida ten, kdo ji zpusobil, at si svou pojistku resi sam.
A k vysi plneni od pojistovny - mate narok na nahradu skody. Tzn na uvedeni telefonu do stavu pred poskozenim. Pokud je cena opravy neumerne vysoka (drazsi nez cena obdobneho telefonu), pak maximalne do vyse skutecne hodnoty. Jedinou vyjimkou by byla "cena zvlastni obliby", tzn. ze byste mel k veci nejaky osobni vztah a ten nesel jinou veci nahradit. To ale u telefonu z druhe ruky nehrozi.