Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Som v Riťi

Dobrý deň,
Potreboval by som poradiť. Susedovi som položil na schody petardu nie zapálenú. Ptm som bol na jeho pozemku bol som mu zazvnoniť o 1 00 ráno predtým ma upozornil že ak vniknem na jeho pozemok. Zavolá políciu. Koľko rokov mi hrozí alebo čo mi hrozí. Ešte som nebol trestaný.Mám 27 rokov.

A) Ak takéto "kúsky" vo svojom veku vyvádzaš - odporúčam najskôr navštíviť odborného lekára, pretože toto nie je normálne chovanie.
B) Zatiaľ by sa to riešilo ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Ale keďže (sám píšeš) si VNIKOL na SÚKROMNÝ pozemok bez súhlasu majiteľa pozemku, dokonca v noci o 1:00 a ešte si ho rušil zvonením bez akéhokoľvek dôvodu - mohli by to preklasifikovať aj na TČ neoprávneného vstupu na cudzí pozemok, obťažovanie.... min. sadzba 6 mesiacov. Keďže však na SK je núdzový stav - tak by ti nedali 6 mesiacov, ale aj 10 rokov!
Dokonca i zlodeji dnes za ukradnutie v obchode vyfasujú 10 rokov!

Vzhledem k tomu, že máme válečný stav, tak hrozí ta nejvyšší možná sazba (naštětí popravy se ještě nezavedly). Ale pochybuju, že i pokud zavolá policii, že ta se tím bude nějak víc zabývat, určitě mají na starosti důležitější věci než takové klukoviny. Spíš teda asi budou řešit porušení zákazu vycházení, za to snad má být ta třímilionová pokuta (pokud se to od jara nezměnilo).