Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nezplatená faktúra

Zdravím všetkých.

V novembri 2020 som ako živnostník poskytoval inému živnostníkovi administratívne služby. Spísali sme aj dohodu, na základe ktorej mi mal vyplatiť 800 €. Dohodli sme sa tak, že mi ich vyplatí na konci decembra 2020, kedy aj skončila splatnosť faktúry. Zatiaľ mi vyplatil len 200 € s tým, že sa bude snažiť čím skôr doplatiť zvyšok. Do dnešného dňa som peniaze nedostal a prestal mi brať telefón.

Aké mám možnosti?

Viem, že to môžem riešiť súdne, ale nie je mi jasné, v akom časovom horizonte by som potom reálne mal peniaze na účte a aká časť z nich by išla na poplatky a podobné veci.

Ďakujem za akúkoľvek radu.

P.S. Dúfam, že som zvolil správnu kategóriu, pracovné právo mi znelo trochu moc "TPP".

Řešení:

Rozumiem. Krátke gúglenie mi vyhodilo jednu firmu. Píšu tam, že prvá konzultácia je bezplatná, tak to asi skúsim.

Dám mu ešte čas do konca týždňa a ak aspoň nezačne komunikovať, budem postupovať týmto smerom.

Ešte raz ďakujem.

Off topic rant: Človek by si myslel, že práca na živnosť sa oplatí viac a dá človeku viac slobody, ale to by ľudia museli mať aspoň náznak chrbtovej kosti. :-/

Rozumiem. Budem si určite dávať pozor.

Takýchto firiem je, ako tak pozerám, celkom dosť. Ich odmena sa pohybuje od 5 do 20 percent. Úprimne, radšej by som z tých 600 € mal 500 € ako nič, takže to by mi až tak nevadilo.